Przesyłki kurierskie do Włoch

kurier Włochy

Według danych zgromadzonych i przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny w 2017 roku dla lat 2004-2016 liczba Polaków mieszkających we Włoszech jest praktycznie z każdym rokiem coraz większa. W roku 2004 było to 59 tysięcy emigrantów pochodzących z Polski a w roku 2012 ich liczba wzrosła do 97 tysięcy. W latach 2013-2016 ilość Polaków we Włoszech nieznacznie zmalała (2013-2014 – 96 tysięcy, 2015 – 94 tysiące 2016 – 93 tysiące), ale wciąż jest to dość duża liczba osób stale mieszkających i pracujących w tym kraju. Większość z nich (jak informuje GUS jest to aż 80% z podanych wcześniej liczb) przebywa we Włoszech od co najmniej dwunastu miesięcy. Są to ludzie, którzy często dalej mają liczne rodziny w Polsce, utrzymują z nimi stały kontakt i wymieniają różnego rodzaju listy czy przesyłki. W związku z tym w Polsce jest też duży odsetek ludzi, którzy szczególnie są zainteresowani przesyłkami kurierskimi do Włoch. Istnieje wiele sposobów na wysłanie paczki do Włoch: standardowo pocztą, kurierem lub firmą transportową. W niniejszym artykule przedstawimy jak tanio i bezpiecznie wysłać przesyłkę za pomocą jednego z nich tj. kuriera. Jest to dość wygodne rozwiązanie ponieważ wysłać paczkę kurierem możemy praktycznie bez wychodzenia z domu (zamówić odbiór paczki w miejscu naszego zamieszkania) oraz cały czas monitorować drogę przesyłki od nadawcy do adresata.

kurier we Włoszech

Najłatwiejszym sposobem na odnalezienie najtańszej przesyłki kurierskiej do Włoch jest wpisanie w wyszukiwarce internetowej interesującego nas zapytania. Ważne jest, żeby nie wpisywać fraz zbyt szczegółowych typu: „jak znaleźć najtańszą przesyłkę kurierską do Włoch” tylko krótkie zdania dzięki którym wyszukiwarka przedstawi nam jak największą ilość wyników np. „tanie przesyłki kurierskie do Włoch”, „przesyłki kurierskie do Włoch” czy po prostu „przesyłki kurierskie”. Warto też pamiętać, aby użyć różnego rodzaju wyrażeń znaczących to samo np. „tani kurier do Włoch” zamiast „tanich przesyłek kurierskich do Włoch”. Dzięki takiemu zabiegowi jesteśmy w stanie uzyskać dużo więcej wyników i znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Zanim powierzymy naszą paczkę najtańszemu kurierowi jakiego znajdziemy w internecie warto sprawdzić jego opinie na różnego rodzaju forach oraz sprawdzić jego pozycję w rankingach firm kurierskich. Czasem lepiej dopłacić niewielką kwotę, ale mieć pewność, że powierzamy paczkę sprawdzonej firmie, która bez problemu dostarczy nasz pakunek do adresata.

Dodatkowym zabezpieczeniem naszej przesyłki jest dopłacenie, często niewielkiej kwoty, do ubezpieczenia paczki dzięki czemu, w przypadku zaginięcia lub uszkodzenia paczki w transporcie, możemy liczyć na odszkodowanie i zwrot kosztów.

Podsumowując wszystkie osoby zainteresowane tanimi przesyłkami kurierskimi do Włoch mogą w łatwy sposób odnaleźć w internecie firmy oferujące takie wysyłki. Internet pełen jest propozycji wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy jedynie poświęcić trochę czasu i prosto i bezpiecznie wysyłać paczki kurierskie do Włoch.

Zobacz także: Jak zamówić kuriera